Rezerwacja

Skontaktuj się z nami
mailowo lub telefonicznie
i zarezerwuj swój pobyt
w uzdrowisku:

Szczawno-Zdrój:
Dział marketingu
0048 (74) 849 31 35
0048 (74) 849 31 36
0048 (74) 849 31 56
Recepcja Dom Zdrojowy
w Szczawnie - Zdroju
24h na dobę

0048 (74) 849 31 30
Recepcja Młynarz
w Szczawnie - Zdroju

0048 (74) 849 31 51
uzdrowisko@szczawno-
jedlina.pl


Jedlina-Zdrój
Recepcja Dom Zdrojowy
w Jedlinie - Zdroju

0048 (74) 849 32 00
jedlina@szczawno-jedlina.pl

Lista obiektów Szczawno-zdrój

*

*
 • Pijalnia Wód Mineralnych

  Pierwsza Pijalnia Wód Mineralnych została wybudowana ok. 1820 roku, była obszerną halą,pośrodku której znajdowała się głębiej umieszczona studnia, otoczona drewnianą barierką. Wodę mineralną pobierano za pomocą szklanego czerpaka, umocowanego na długim kiju.Pijalnię połączono arkadowym przejściem z Halą Spacerową.

 • Zakład Przyrodoleczniczy

   

  Podstawowym ośrodkiem lecznictwa balneologicznego w Szczawnie-Zdroju jest wybudowany w roku 1938/39 Zakład Przyrodoleczniczy. Wielowiekowe tradycje lecznictwa uzdrowiskowego łączymy z najnowszymi osiągnięciami medycyny. Starannie zadbaliśmy o wysoką jakość usług leczniczych. Kuracjusze, pozostając pod opieką profesjonalnej kadry medycznej, korzystają z nowoczesnej bazy zabiegowej.

 • Dom Zdrojowy

  Budynek powstał na przełomie 1909 i 1910 roku. W momencie oddania do użytku był to największy i najnowocześniejszy hotel na Śląsku, o wyniosłej monumentalnej bryle, stanowiącej dominantę całego uzdrowiskowego zespołu urbanistycznego. Położony w centrum uzdrowiska, pomiędzy zabytkowymi parkami o bogatej i różnorodnej roślinności, z własnym ogrodem, w pobliżu Zakładu Przyrodoleczniczego i uroczej promenady Corso.

 • Anka

  Sanatorium to dysponuje 24 miejscami noclegowymi w 12 pokojach typu studio (typ studio- 2 pokoje posiadają wspólny przedpokój oraz wspólną łazienkę). Budynek został całkowicie zmodernizowany, posiada windę i jest przystosowany do obsługi gości niepełnosprawnych.

 • Cis

  Sanatorium dysponuje 14 miejscami noclegowymi w 5 pokojach. Wszystkie pokoje posiadają pełny węzeł sanitarny. „Cis”.  Wszystkie pokoje zostały w pełni  zmodernizowane.

 • Pionier

  Sanatorium to dysponuje 50 miejscami noclegowymi w 19 pokojach z łazienkami lub typu studio (typ studio - 2 pokoje posiadają wspólny przedpokój oraz wspólną łazienkę wyposażoną w wannę. Budynek znajduje się w samym środku Parku Zdrojowego w bezpośrednim sąsiedztwie Pijalni Wód Mineralnych. 

 • Dąbrówka

  To kameralny, zabytkowy dworek myśliwski (z 1904r.), położony w samym środku Uzdrowiska, w którym znajduje się 27 miejsc noclegowych, w 12 pokojach z pełnym węzłem sanitarnym, co czyni to ciche i spokojne sanatorium miejscem wypoczynku dla gości ceniących spokój. „Dąbrówka” to idealne miejsce dla niewielkich grup gości komercyjnych.

 • Młynarz

  Sanatorium dysponuje 107 miejscami noclegowymi w 48 pokojach posiadających pełen węzeł sanitarny.  Dla wygody kuracjuszy w budynku funkcjonują gabinety lekarskie oraz całodobowa dyżurka pielęgniarska. Recepcja obsługuje również gości z sanatorium „Anka”, „Dąbrówka” i "Cis". Goście korzystają z posiłków w jadalni na parterze obiektu.

 • Dziecięcy Szpital Uzdrowiskowy "Mieszko"

   

  Odrestaurowane w 2015 Dziecięcy Szpital Uzdrowiskowy "Mieszko" zaprasza młodych kuracjuszy!

  Sanatorium dysponuje 50 miejscami noclegowymi w 17 pokojach posiadających pełen węzeł sanitarny lub pokojami typu studio (2 pokoje posiadające wspólny przedpokój oraz wspólną łazienkę). W Szpitalu "Mieszko" znajduje się jadalnia, sale rehabilitacyjne, gabinet lekarski, dyżurka pielęgniarska. Budynek wyposażony jest w windę, wiele pokoi posiada wyjście na wspólny taras.