POBYT HOTELOWY – POLSKA ZA PÓŁ CENY


 

JESIENNA EDYCJA AKCJI: POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY

OBIEKT: DĄBRÓWKA 58-310 SZCZAWNO – ZDRÓJ; WOJSKA POLSKIEGO 5

Oferta obowiązuje w dniach: 18-20 oraz 25-27 listopad 2022 r.

Ilość miejsc ograniczona.

 

UZDROWISKO KSIĄŻĘCE ZAPRASZACENA: 128 zł/os./dzień na 64 zł/os./dzień

Weekendowy pobyt w kameralnym dworku w stylu myśliwskim DĄBRÓWKA - pobyt hotelowy ze śniadaniem i wstępem do Pijalni Wód Mineralnych.

Szczawno-Zdrój o każdej porze roku oferuje przepiękne krajobrazy, oryginalną architekturę i unikatowe naturalne źródła, znane w Polsce i na świecie od ponad 8 wieków.

Niepowtarzalną uzdrowiskową architekturę. Szczawno-Zdrój zawdzięcza IV wiekom obecności rodziny Hochberg von Pless. To właśnie z Ich inicjatywy powstały hotele i pensjonaty oraz budynki , w których odbywają się po dziś dzień zabiegi.

Zapraszamy Państwa na pobyt w dworku DĄBRÓWKA, gdzie mieszkał książęcy lekarz uzdrowiskowy dr Ritter dbający o zdrowie Hochbergów.

Obiekt posiada atrakcyjną lokalizację w samym centrum uzdrowiska, przy spokojnej ulicy, z widokiem na oddalony ok 40 m DOM ZDROJOWY.

Będąc w Szczawnie-Zdroju koniecznie trzeba obejrzeć imponującą Halę Spacerową o długości 77 m z dekoracją sgraffitową, przedstawiającą boga sztuki lekarskiej Asklepiosa przyjmującego z rąk bogini zdrowia Higiei, czarę z leczniczą wodą mineralną "MIESZKO". Data widniejąca na malowidle – rok 1599 - upamiętnia dokonanie pierwszej analizy szczawieńskiej wody "MIESZKO" i potwierdzenie jej właściwości leczniczych.

Hala Spacerowa połączona jest z Pijalnią Wód Mineralnych, gdzie można skosztować czterech różnych wód leczniczych: DĄBRÓWKA, MIESZKO,MŁYNARZ i MARTA.

W Parku Zdrojowym znajdują się trzy kolejne atrakcje Szczawna, które są obowiązkowym punktem wycieczek - muszla koncertowa, malownicza wieża Anny i rzeźba psa Księcia Jerzego II.

Warto również odwiedzić Teatr Zdrojowy im. Henryka Wieniawskiego, który zachwyca swoją urodą i niezmiennie jest świadkiem ważnych wydarzeń artystycznych. Z zewnątrz teatr utrzymanym w stylu klasycystycznym, natomiast wnętrze ma styl neorokokowy.

Oryginalny wystrój wnętrza zachował się do dziś.

Szczawno-Zdrój jest miejscowością bogatą w wiele tras spacerowych, niektóre z nich prowadzą do wyjątkowych miejsc o romantycznej aurze jak: Dwór Idy w Dworzysku czy Słoneczna Polana. Jeśli macie Państwo ochotę na troszkę dłuższy spacer to zachęcamy do odwiedzenia niedawno otwartej wieży widokowej, która posiada platformę widokową z której ponad koronami drzew możemy podziwiać panoramę miasta Wałbrzych

 Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 16.00 i kończy o godz. 11.00 w dniu następnym.

Oferta obejmuje:

  • noclegi w obiekcie "Dąbrówka" w pokojach 2- lub 3- osobowych
  • śniadanie w cenie pobytu*
  • wstęp do Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnie - Zdroju

* posiłki serwowane są w Domu Zdrojowym oddalonym od Dąbrówki o ok. 40 m

Cena za pobyt hotelowy nie zawiera: opłaty uzdrowiskowej (4,83 zł/dzień od osoby).

Sprzedaż ofert rusza 21 października.